Головне що повинен знати водій:
Ознаками алкогольного сп’яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці (п. 3 Інструкції).
Ознаками наркотичного сп’яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість (п. 4. Інструкції)
Згідно п. 6 Інструкції огляд на стан сп’яніння може бути проведений:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів;
- лікарем закладу охорони здоров’я.
В разі відмови водія від огляду на стан сп’яніння або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Важливо: у разі скоєння ДТП, унаслідок якої є особи, що загинули або травмовані, проведення огляду на стан сп’яніння учасників цієї пригоди є обов’язковим у закладі охорони здоров’я.
П. 2 Розділу 2 Інструкції особливо в мене викликав здивування, цитую: «2. Огляд на стан алкогольного сп’яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання».
Предметом здивування є останнє слово цього речення, на мою думку це може бути орфографічна помилка і замість «звання» повинно бути «знання», адже всі поліцейські мають службові звання… а ось знання…. велике запитання.
Йдемо далі, п. 3 Інструкції передбачає, що поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
Важливо: Тобто, перед перевіркою водія на стан алко- та/або нарко- сп’яніння поліцейський повинен надати водію відповідну довідку про повірку спеціального технічного засобу вимірювання та відповідний сертифікат відповідності.
Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків (п. 6. Розділу 2 Інструкції).
Важливо: Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Примітка: стан сп’яніння це показник більше 0,2 проміле (кількість алкоголю) алкоголю в крові!!!
Якщо поліцейський виявив у водія стан сп’яніння він складає відповідний Акт і долучає його до протоколу, а водія на протязі 2-х годин направляє до найближчого закладу охорони здоров’я.
Примітка: питання яке залишається відкритим: яким чином поліцейський направляє водія до закладу охорони здоров’я (довозить, доводить, транспортує) і що робити з автомобілем водія???